Powiększony węzeł chłonny na szyi u 3-latka

witam.prosze o poradę ,jakie badania należy wykonać u 3latka w kierunku odpowiedzi czy aby powiekszony wezeł chłonny na szyji od 8msc zycia ,który ma obok "swojego blizniaka w bezpośrednim styku" nie jest niczym grożnym?!dziecko miało wtedy w wieku8msc węzeł na ok wielkosc groszku . do roku powsał obok drugi.sumujac wielkość węzłow daje obraz połowki śliwki wegierki i rzuca sie w oczy. wyniki IgM,IgG,IgA,IgE,nie ma toksoplazmozy,morfologia i rozmaz ręczny ok.węzel zwieksza się nawet pomimoTEGO

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, zmianę powinien ocenić pediatra. Rozważyć należy wykonanie USG powiększonych węzłów.