Poziom cholesterolu w lipidogramie

Witam. robiłam lipidogram wyniki to cholesterol 210, HDL61,7, LDL 132, TRÓJGLICERYDY 83. Ucieszyłam się, że nie jest żle. lekarz powiedział,że to zły wynik i że jeśli byłabym po jakimś incydencie serowo naczyniowym to musiała bym brać lek w dawce 40mg., ale nie przepisał mi. Zostałam z niczym. Mam pytanie czy naprawdę jest tak żle?dodam, że powiedział mi, że norma LDL dla mnie to 70. Dziękuję

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się do lekarza kardiologa I zmieni dietę i zwiększyć aktywność fizyczna