Pozytywny wynik testu ciążowego i czas trwania krwawienia po możliwym poronieniu

witam po swietach pujde do lekarza .ale robilam sobie test ciarzowy wczoraj i jest pozytywny 30 grudnia po krwawieniu i jest pozytywny czy to bylo poronienie czy nadal jestem w ciąrzy . i ile po poronieniu sie krwawi czy to jest normalne ze tylko 2 dni ,bo teras mam takie brązowe opławy i leko mie boli brzuch .alicja

Lek. Marta Gryszkiewicz

Po poronieniu krwawienie trwa różnie długo, zazwyczaj maksymalnie do 5-7 dni. Stężenie hormonu beta-hCG po poronieniu opada powoli, dlatego też wykonanie testu ciążowego bezpośrednio po wystąpieniu krwawienia nadal może dawać wynik pozywtyny. Proszę jak najszybciej zgłosić się do ginekologa w celu weryfikacji klinicznej sytuacji.