Prawdopodobieństwo ciąży przy stosowaniu tabletek

Czy jeśli zaczęłam zażywać tabletki antykoncepcyjne tydzień przed planowanym okresem czyli np 17 lipca i wraz z ostatnią tabletką blistra czyli 6 sierpnia doszło do stosunku to istnieje prawdopodobieństwo ciąży? Powinnam dostać okres wtedy 23 lipca ale z przyczyn takich, że nie mogłam sobie pozwolić wtedy na okres zaczęłam brać tabletki tydzień przed, czy po całym opakowaniu współżycie było już bezpieczne?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Po przyjęciu całego opakowania tabletek, współżycie możemy już uznać za bezpieczne. Nie ma powodów do niepokoju.