Prawidłowa waga dla 11-latki o wzroście 161 cm

Mam 11 lat jestem płci żeńskiej i ważę około 45 kg i mam 161 cm wzrostu . Czy to odpowiednia waga?
11 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie. Twoja waga jest jak najbardziej odpowiednia. Jesteś osobą dość wysoką na swój wiek, nawet jeśli przytyjesz 3-4 kg to waga będzie mieściła się w granicach normy.

Doskonałym sposobem wstępnego sprawdzenia prawidłowości wagi jest obliczenie BMI (Body Mass Indeks).
Znając swoją wagę i wzrost, wystarczy podstawić te dane do poniższego wzoru:
BMI = Masa ciała w kg / (wzrost w metrach x wzrost w metrach)
Obliczenia dla Ciebie:
- 161 cm wzrostu
- 45 kg masy ciała
45 kg / (1,61 m x 1,61 m) = 17,4
Twoje BMI do 18 roku życia powinno mieścić się w przedziale od 13 do 18. Masa ciała jest więc jak najbardziej prawidłowa.
Pozdrawiam

Według siatek centylowych służących do oceny rozwoju somatycznego dzieci i młodzieży Instytutu Matki i Dziecka dziewczęta w wieku 11 lat optymalnie powinny ważyć około 37 kg (tzw. 50 centyl). Masa ciała wynosząca 45 kg plasuje się w okolicy 75 centyla, co oznacza, że jest wyższa od masy ciała 75% rówieśników płci żeńskiej w tym samym wieku.