Próby wątrobowe dla 2-letniego dziecka

Witam,czy dwuletniemu dziecku można wykonać próby wątrobowe? Czy niepokojące wyniki dotyczące wątroby nie będą widoczne w morfologii? Syn ma alergię pokarmową, je mało produktów, a ponadto ostatnio zaczynamy wątpić, czy problem nie takze innego podłoża (pasożyty, uczulenie na gluten lub inne).Z góry dziękuję za odpowiedź.Pozdrawiam,Grzegorz Kalisiak

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Dziecku jak najbardziej można wykonać próby wątrobowe. Sama morfologia nie ocenia bowiem funkcji wątroby. Sugeruję także wykonanie badania kału w kierunku pasożytów.