Produkty z najlepszym indeksem glikemicznym w cukrzycy typu 2

witam serdecznie.jakie produkty mają najlepszy indeks glikemiczny które nie szkodzą w cukrzycy typu 2?

Natalia Ulewicz Dietetyk, Olsztyn

Witam,
Najwazniejsze to wyeliminowanie dwóch produktów:
PSZENICY (wszystkie produkty PSZENNE, zawierające mąke pszenna, wszystkie)
oraz
CUKRU (w każdej postaci, jako dodatki)

a także kwasów tłuszczowych typu TRANS.

Dieta bazujaca na zdrowych produktach, warzywach, dobrych tluszczach, białku.
Ograniczenie węglowodanów do minimum.