Pomiar cukru we krwi po zdiagnozowaniu cukrzycy

Witam serdecznie .Lekarz w czwartek stwierdził u mnie cukrzycę . Dostałem aparat do pomiaru cukru .Dziś mierzyłem pierwszy raz i oto wyniki na czczo 117 dwie godziny po jedzeniu 138 .Po 1,5 godzinnym spacerze po obiedzie 132 , natomiast wieczorem po kolacji tz. ok 1,5 po niej 173 . Proszę o interpretację tych wyników bo dopiero się uczę jak się badać ile razy na dzień lub na tydzień ? Serdecznie dziękuję za pomoc.

Witam,

dopóki nie ustabilizują się wyniki, a więc nie będzie max 140 po posiłku lub w innej porze dnia to warto badać się tak, jak Pan to zrobił wczoraj.
Radziłabym przyjrzeć się diecie. Te wieczorny wynik był zdecydowanie za wysoki. Powinien Pan komponować dietę w oparciu o produkty z niskim indeksem glikemicznym. Pełną listę znajdzie Pan w internecie lub mogą ją Panu wysłać.

Pozdrawiam
Ewa Ceborska
ceborska@food-diet.pl
http://food-diet.pl/