Proszę o interpretację badań immunologicznych

Głównie ze względu na słabe nasienie męża jestem po inseminacji, która dwukrotnie skończyła się zagnieżdżeniem zarodka, ale niestety ok. 21 dnia po transferze bhcg spadało i dochodziło do poronienia. W związku z tym wykonałam badania immunologiczne i proszę o odp., czy mają one związek z zaistniałymi sytuacjami i wymagają leczenia? Czy zasadne byłoby tutaj szczepienie limfocytami męża? Ocena subpopulacji limfocytów. Test IMK. Lymphocyte: limfocyty T % – 77%, norma 65-75; limfocyty B % – 10%, norma 10-16; limfocyty helper CD4% – 53%, norma 41-49; limfocyty supresor CD8% – 21%, norma 30-37. Współczynnik h/s CD4/CD8 – 2,5 ratio, norma 1,2-1,5. Komórki NK % – 12%, norma 13-21. Autoprzeciwciała – surowica. P.ciała przeciw łożyskowe APA – ujemny. P.ciała przeciwjądrowe ANA – ujemny. P.ciała przeciw tyreoglobulinie TGA – 19,8 IU/ml. P.ciała p.peroksydazie tarczycowej TPOA – 8,2 IU/ml. Serologia wirusologiczna/hormony. Przeciwciała anty-CMV IgG – <4,0 UA/ml. Przeciwciała anty-CMV IgM – 0,06 index. Helicobacter pylori IgG – 0,04. TV Koagulologia LA antykoag. tocznia – nieobecny. P/c a-kardiol IgM <1,0 PL – IgM U/ml ujemny. P/c a-kardiol IgG 2,00 PL – IgG U/ml ujemny.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

W przedstawionych wynikach nie ma istotnych odchyleń, nie ma konkretnej nieprawidłowości, na którą by można było wskazać, że to ona jest przyczyną Państwa problemu. Szczepienia limfocytami partnera jest jeszcze rzadką terapią, która wymaga bardzo konkretnej procedury, by być do niej zakwalifikowaną. U kobiet to około 20 szczegółowych badań (często kosztownych), również dawca limfocytów musi być bardzo dokładnie przebadany. Po takich badaniach oraz wykluczeniu, iż poronienia mogły mieć inną przyczynę niż immunologiczną, następuje ewentualna kwalifikacja.

Rzeczywiście eksperci, którzy się tym zajmują, potwierdzają, iż warto rozważyć takie postępowanie w momencie, gdy nie ma żadnej uchwytnej przyczyny poronień, a były już co najmniej dwa poronienia.

Serdecznie pozdrawiam i życzę powodzenia!