Proszę o interpretację badania rtg płuc

Witam, proszę o interpretację wyniku badania rtg płuc: Pola płucne bez uchwytnych zmian ogniskowych. Serce w normie. Czy to oznacza, że wszystko jest dobrze z moimi płucami? Pozdrawiam.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Opis badania rentgenowskiego klatki piersiowej nie wykazuje żadnych zmian, jest w pełni prawidłowy. Oznacza to, że nie ma w płucach żadnych zmian, które byłyby widoczne w badaniu rentgenowskim, tj. zmian ogniskowych, nowotworów, procesu zapalnego i innych. Należy jednak pamiętać, że istnieją choroby płuc, które nie są widzoczne w badaniu rentgenowskim, bynajmniej w początkowym stadium, np. astma oskrzelowa. Jeśli występują jakieś objawy ze strony układu oddechowego: kaszel, duszność, ból w klatce piersiowej związany z oddychaniem, świszczący oddech i inne, należy zgłosić ten problem lekarzowi rodzinnemu/interniście.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.