Proszę o wyjaśnienie niektórych wyników badania krwi 11-miesięcznego syna, które są poza normą

Morfologia krwi pełnej : (N) RDW 16,6% [11-16 ]. Wzór odsetkowych krwinek białych: (N) neutrocyty 1,37 K/uL [1,25 -8], (N) %neutrocytów 15,6 % [40 - 60], (N) limfocyty 6,18 K/uL [1,75 - 10,4], (N) %limfocytów 70,2 % [35 - 65].

ponad rok temu

Witam!

Odsetek neutrofilów jest nieco obniżony (norma dla tego wieku od 17%), zaś odsetek limfocytów minimalnie podwyższony (norma dla wieku do 70%). Jednak ich liczby bezwzględne mieszczą się w normach. Obraz taki wiązać się może  m.in. z infekcją. Warto wybrać się do pediatry, który zbada dziecko.

Pozdrawiam