Przeciwciała anty SS/A-Ro oraz przeciwciała przeciwjądrowe ANA2 u matki

Poród/ noworodkiem kontra p.ciała anty SS/A-Ro oraz p.ciała przeciwjądrowe ANA2 u matki. Proszę o informację, jak powinna wyglądać opieka okołoporodowa, w momencie gdy matka ma dodatnie ww przeciwciała (brak diagnozy jedn. chorobowej). Jakie badania powinny być wykonane zaraz po porodzie? Jakie są zagrożenia dla noworodka? Co powinni badać/ robić neonatolodzy. Wkrótce rodzę, w czasie ciąży przyjmowałam(uję) clexane 40, acard 75, plaquenil 200 oraz mam regularne badania FHR płodu.

Lek. Tomasz Budlewski

najlepiej udać się dolekarza neonatologa szpitalw ktorym chce Pani rodzic,aby wytlumaczyl wszystko i jak bedzie wygladac.