Przepuklina rozworu przełykowego w badaniu RTG

W badaniu rtg stwierdzono, że mam przepuklinę rozworu przełykowego, Wymiary 5x6cm. Stwierdzono niewielki refluks. Czy taka przepuklina powinna zostać zoperowana? Czy jest możliwe podrażnienie nerwu błędnego i w konsekwencji zespól różnych przykrych doznań. Ostatnio przytrafiło mi się kołatanie serca które bardzo mnie wystraszyło.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Powikłania są możliwe i nigdy nie można ich w 100 procentach wykluczyć. Warto wspomnieć o tym iż zabieg jest konieczny o ile występują jakiekolwiek dolegliwości.