Przerwy w biciu serca i puste odbijanie z żołądka

Przerwy w biciu serca a żołądek Witam, moja mama ma 64 lata, od około pół roku dokucza jej nadmierne, "puste", męczące odbijanie, zauważyła, że tuż przed zatrzymuje się serce. Morfologia w porządku, gastroskopia nic nie wykazała, na EKG te przerwy są widoczne. Czym to może być spowodowane? Dlaczego problem żołądkowy wpływa na rytm serca? Z góry dziękuję za odpowiedź!

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy żołądkowe zdecydowanie nie wpływają na pracę serca. Objawy nierównego bicia serca Pani mama może nieprawidłowo interpretować jako pochodzące z przewodu pokarmowego. Jeśli w EKG rozpoznano jakiekolwiek nieprawidłowości sugeruję konsultację z lekarzem internistą/kardiologiem.