Przewlekłe stosowanie leku a zmiana przychodni

Witam serdecznie, pytanie z innej beczki. Przyjmuję na stałe lek, przeprowadzam się do innego, odległego miasta. Czy powinnam zapisać się w przychodni NFZ? Czy mogę korzystać z pomocy dowolnej przychodni i powinnam tylko zwrócić uwagę na to, że ma umowę z NFZ? Na jakiej podstawie ''nowy'' lekarz przepisze mi leki które brałam do tej pory? Może pytanie głupie, ale zupełnie nie wiem, jak to rozwiązać. Z góry dziękuję za pomoc :)

Witam,
raz do roku ma Pani prawo do bezpłatnej zmiany lekarza rodzinnego - prosze pójść do nowej przychodni i zapisać się po prostu do nowego lekarza wypełniając deklarację, wówczas możliwe przesłanie dokumentacji do nowej przychodni, ale to trochę potrwa.
Aby było szybciej - proponuję poprosić lekarz w starej przychodni o zaświadczenie o leczeniu i wykazie leków, które przedstawi Pani na pierwszej wizycie u lek. rodzinnego w nowej przychodni

pozdrawiam