Przyczyny przerostu endometrium u 24-latki

Witam, mam 24 lata jeszcze nigdy nie rodziłam. Lekarz stwierdził u mnie przerost endometrium, w 16dniu cyklu - 19mm. Powiedział tez ze podejrzewa zaburzenia owulacji.Ponownie mam sie pojawic na usg po miesiączce.Rok temu odstawiłam antykoncepcje i od tego czasu mam ciągle jakies problemy z hormonami.Dodam że czuję się świetnie, juz nie pamiętam kiedy sie tak dobrze czułam, nie mam też żadnych bóli, tylko o co chodzi z moim endometrium? jakie mogą być tego przyczyny? czy ma to wpływ na płodność?

Aleksander Ropielewski

Niestety bywa, że konsekwencją długotrwałego stosowania antykoncepcji hormonalnej są zaburzenia hormonalne, które mogą się objawiać przerostem endometrium. Przerost endometrium może być przyczyną problemów z zajściem w ciążę. Należy to potwierdzić badaniami hormonalnymi i USG wykonanym w różnej fazie cyklu.