Przyjęcie tabletki antykoncepcyjnej z 1,5 godzinnym opóźnieniem a ryzyko ciąży

Witam. Przyjmuję tabletki antykoncepcyjne pierwszy raz - Daylette. Dwunastą tabletkę przyjęłam z półtorej godzinnym opóźnieniem. Czy ma to wpływ na poziom mojego zabezpieczenia?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Podane opóźnienie nie ma wpływu na skuteczność antykoncepcyjną zażywanych przez Panią tabletek. Zdecydowanie nie powinna mieć Pani zatem powodów do niepokoju.