Przyjmowanie Ovulan od 3. dnia miesiączki i stosunek po okresie bez zabezpieczenia

Witam. Po miesięcznej przerwie w zażywaniu tabletek antykoncepcyjnych (Sylwie 20) zaczęlam przyjmować Owulan w trzecim dniu miesiączki. Po miesiączce współżyłam bez zabezpieczenia. Czy jest możliwe że mogłam zajśc w ciążę? W tym czasie chyba się nie ma dni płodnych...?

Zabezpieczenie przed ciążą jest jest jedynie w przypadku stosowania tabletek antykoncepcyjnych od pierwszego dnia cyklu ( dotyczy pierwszego opakowania). W innym przypadku zawsze istnieje ryzyko ciąży. Proszę wykonać test ciążowy dwa tygodnie po stosunku.