Przyjmowanie witaminy D w okresie zimowym

Czy można w okresie zimowym przyjmować profilaktycznie witaminę D w dawce 1000 jm, i jesli tak to do kiedy (jakiego miesiaca)

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam,

do końca marca, później ekspozycja na słońce zalecane godziny 10-15.

Pozdrawiam serdecznie

W tak małej dawce może Pan stosować praktycznie cały rok, szczególnie jeśli ma Pan pracę biurową. Proszę dokupić w internecie witaminę K2 i stosować je łącznie.
Dla pewności może Pan wykonać badanie poziomu wit. D - koszt ok. 50zł

pozdrawiam