Rana po mastektomii nie chce się zagoić. Co robić?

Jestem już prawie 2 lata po mastektomii, mimo to rana na protezie nie chce się zagoić. A właściwie jest maleńki otworek, przez który wycieka płyn. Moja doktor mówi, że muszę już z tym żyć. Już nie chcę operacji, czy nie ma jakichś leków, które pomogłyby w zagojeniu rany?

Dziękuję za pomoc. Dodam ze nie mam infekcji rany.

ponad rok temu

Witam serdecznie.

Płyn, który wycieka z rany to prawdopodobnie chłonka. U kobiet po mastektomii z usunięciem węzłów chłonnych pachowych czasami dochodzi do zastoju chłonki, czyli płynu jaki powstaje w naczyniach limfatycznych. Ilość gromadzonej chłonki zależy indywidualnie. Musiałaby pani skontaktować się z dermatologiem, który zbada Panią i doradzi co w takiej sytuacji zrobić.

Pozdrawiam serdecznie.