Rozpoczęcie stosowania tabletek antykoncepcyjnych bez okresu

Witam, rozpoczełam stosowanie tabletek antykoncepcyjnych bez krwawienia i teraz jest 9 dzien ich stosowania, czy po pierwszym skonczonym opakowaniu (21 tabletek) oraz 7 dniowej przerwie i rozpoczecie nowego opakowania będę już chroniona przed ciązą?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jeżeli będzie Pani przyjmować tabletki zgodnie z wytycznymi to antykoncepcja będzie skuteczna już po pierwszym tygodniu stosowania tabletek. Tak więc przy kolejnym opakowaniu nie ma już obawy o ciążę.