Rozpoczęłam nowe opakowanie później niż powinnam

Witam, mój problem polega na tym, że zapomniałam o przyjęciu tabletek z nowego opakowania (pominęłam 3 pierwsze, zamiast zacząć w czwartek, zaczęłam w niedzielę). Oczywiście wiem o ryzyku i konieczności dodatkowego zabezpieczenia. Chciałam zapytać, czy w takim wypadku, powinnam dokonczyć rozpoczęte z opóźnieniem opakowanie, czy wyrzucić 3 pominięte tabletki i skonczyć opakowanie w tym samym dniu co zawsze? DZIĘKUJĘ.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Nie ma znaczenia, czy przyjmie Pani zapomniane tabletki, czy je wyrzuci. Proszę tylko pamiętać o tym, że nie powinna Pani wydłużać przerwy powyżej 7 dni.