Rozpoznano Leśniowskiego-Croha oraz IBD

Witam. Zwracam się z pytaniem odnośnie choroby jelita grubego. Dziecko ma 16 lat. Dwa razy był w dwóch różnych szpitalach.W pierwszym rozpoznano Leśniowskiego-Croha, w drugim wrzodziejące zapalenie jelita grubego. Natomiast biopsja wykazała IBD. Proszę o pomoc. Czy powinnam skontaktować się z kolejnym lekarzem? Czy są jeszcze jakieś badania które mogą wykazać na co chory jest mój syn? Elwira

Właściwie te rozpoznania nie stoją w sprzeczności. IBD oznacza zapalną chorobę jelit, w skład tej gruby wchodzi zarówno wrzodziejące zapalenie jelita jak i choroba Crohna. Czasem także, szczególnie na początku choroby, pomimo badań wycinków trudno ustalić na jaką chorobe choruje pacjent, mówimy wtedy o niezdefiniowanym zapaleniu jelit.
Doradzałbym konsultację z gastroenterologiem mającym doświadczenie w leczeniu zapalnych chorób jelit. Wiecej informacji znajdzie Pan na naszej stronie www.melitamedical.pl