Ryzyko ciąży przy bólu sutków i podbrzusza

witam. pisze z takim pytaniem jezeli cykl mam co 27-28 dni a miesiaczke mialam 1.09 skonczyla mi sie 5.09 a 7 , 8 doszlo do wspolzycia.to.czy moge byc w ciazy? natomiast 3 dzien pobolewaja mnie sutki a 2 dni bolalo mnie podbrzusze i jajniki. pozdrawiam i czekam na odp
ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Jeśli Pani cykle trwają 27-28 dni a miesiączkę miała Pani 01.09, to owulacja najprawdopodobniej wystąpiła 13-14 września. Za dni płodne uznajemy zaś około 4 dni przed owulacją i 4 dni po owulacji. Oznacza to, że teoretycznie do współżycia doszło w czasie dni niepłodnych, ale proszę pamiętać, że nie wyklucza to ryzyka ciąży. Jeśli zatem w październiku miesiączka nie wystąpiła, sugeruję wykonanie testu ciążowego.