Ryzyko przeniesienia plemników do pochwy na palcach

Uprawiałam seks z chłopakiem około 2 min. w prezerwatywie nie doszło do wytrysku, ale potem jak wyjął penisa, zdjął prezerwatywę niby nic w środku nie było. Potem po dotknięciu swojego penisa, dotknął mnie, włożył palec do pochwy. Może to pytanie jest głupie, nie wiem, ale miałam wtedy dni płodne. To stało się 2 dni temu. Czy mogę zajść w ciążę? Bardzo proszę o konkretną i profesjonalną odpowiedź.

Witam! Do określenia ryzyka ciąży, zawsze konieczne jest ustalenie dni płodnych. By to zrobić, konieczne są jednak informacje na temat daty ostatniej miesiączki oraz długości Pani cykli. Niezależnie od powyższego, w opisanej sytuacji ryzyko ciąży wydaje się być znikome, choć teoretycznie możliwe. Jak sama Pani napisała, podczas zbliżenia nie doszło do wytrysku, a jedynie do wydzielenia preejakulatu, który może zawierać pojedyncze plemniki zdolne do zapłodnienia. Jeżeli partner przeniósł na dłoni plemniki, to mógł wprowadzić je do pochwy. Proszę jednak pamiętać, że mówimy raczej w kategoriach daleko posuniętych dywagacji. Jeżeli mimo wszystko będzie Pani obawiała się zapłodnienia, może Pani wykonać test ciążowy, jednak nie wcześniej niż 14 dni od stosunku. Pozdrawiam