Ryzyko zajścia w ciążę po przyjęciu tabletki Ellaone

"Witam Wczoraj kochałam się z chłopakiem niestety bez zabezpieczenia (poniosło nas). Jednak w trakcie stosunku wyszedł ze mnie i dopiero po chwili doszedł, kiedy penis był poza pochwą. Pierwszy dzień ostatniej miesiączki to 28 grudnia 2013 r. Jednak moje miesiączki są nieregularne, cykle zazwyczaj są 30 dniowe. Jak duże jest ryzyko zajścia w ciążę? " To pytanie zadane przeze mnie wcześniej. W takim razie jeśli zażyłam 15.01.2014r. o 11.30 tabletkę EllaOne to ryzyko zajścia w ciążę spadło?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Stosunek z pewnością odbywał się w okresie dni płodnych. Brak zabezpieczenia z całą pewnością znacznie podnosi ryzyko zapłodnienia nawet przy braku wytrysku wewnątrz. Niemniej przyjęcie tabletki PO minimalizuje szansę na ciążę.