Ryzyko zajścia w ciążę po stosunku seksualnym bez zabezpieczenia

Wczoraj kochałam się z chłopakiem, wszedł we mnie i troszkę się we mnie... Boję się, że mogę zajść w ciążę, ale po tym strasznie chciało mi się siusiu, to może wyleciało ze mnie? Dziś leci mi brązowy, lekki śluz? Co to znaczy? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Jeśli był to płodny okres (mniej więcej środek cyklu), to może dojść do zapłodnienia. Brązowy śluz może oznaczać owulację, ale niekoniecznie. Oddanie moczu nie powinno wpłynąć na szansę na zapłodnienie. Proponuję poczekać do terminu spodziewanej miesiączki i w razie jej niewystąpienia wykonać test ciążowy. Jednocześnie proszę, żeby nie denerwowała się Pani za bardzo. Z pewnością większa jest szansa, że nie doszło do zapłodnienia, niż że do niego doszło!

Pozdrawiam!