Silne kłucia w klatce piersiowej po operacji laparoskopowej achalazji przełyku

Witam . U mojego męża stwierdzono Achalazje przełyku. Lekarze szukali ponad rok co mojemu mężowi jest.Przez około 4 miesiące schudł prawie 20 kg. Teraz jest po operacji laparoskopowej. Operacje miał 6 listopada. Bardzo się martwię bo dalej ma silne bóle w klatce piersiowej. Proszę mi napisać co dalej możemy zrobić i czy w ogóle po tej operacji te bóle miną. Pozdrawiam Iwona

Witam. Okres do miesiąca po operacji, nawet laparoskopowej, obejmującej śródpiersie jest jak najbardziej możliwy. Podstawowa sprawa to czy nie nasila się - jeśli tak należy pilnie skontaktować się z ośrodkiem który przeprowadził zabieg. Na pewno trzeba omówić dolegliwości z chirurgiem prowadzącym