Skąpa miesiączka jako oznaka ciąży

Witam mam na imię Daria i mam taki problem.Ostatnią miesiączkę miałam 17.12.2013 a kolejną dopiero 29.01.2014 i jest bardzo słaba czyli bardzo słabe krwawienie.Na początku uleciało trochę krwi a teraz prawie w ogóle tylko parę kropel.Czy to może oznaczać że mam jakieś problemy czy też to że jestem w ciąży?Proszę o szybką odpowiedz gdyż jestem zaniepokojona.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji istnieje ryzyko ciąży. Nie można wykluczyć innych przyczyn nieprawidłowego krwawienia takich jak zaburzenia hormonalne czy zmiany w obrębie narządów układu rozrodczego. Warto udać się na wizytę do specjalisty ginekologa.