Skóra naczynkowa i siniaki na udach

Witam Serdecznie. Zaczne moze od tego,mam skore naczynkowa,od jakiegos czasu zaczely mi sie pojawiac na udachjakby male siniaki,ale jestem pewna ze nigdzie sie nie uderzylam,tymbardziej ze one wcale nie chca znikac i zostaja w postaci malych lub ciut wiekszych sinych plamek,moj boze co to takiego? Mam dopiero 22lata,prosze o porade,lub pomoc gdzie ewentualnie sie udac...Dziekuje.Pozdrawiam.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane zmiany są konsekwencją cery naczynkowej. Sugeruję stosowanie maści z kasztanowca, która doskonale łagodzi takie objawy. Jeśli objawy mają duże nasilenie proszę skonsultować się ze specjalistą naczyniowcem.

Witam serdecznie, Naczynka na nogach, tzw pajączki" na nogach są w rzeczywistości mikrożylakami, którym może towarzyszyć niewydolność żylna dotycząca także większych naczyń żylnych. Konsultacja naczyniowa polegałaby na wykonaniu badania dopplerowskiego, które pozwala na ocenę stopnia zaawansowania niewydolności żylnej i zaplanowanie leczenia - mikroskleroterapii. W ocenie internistycznej łatwego powstawania podbiegnięć krwawych - siniaków - warto również oznaczyć w laboratorium parametry układu krzepnięcia - czasy aPTT, PT i poziom płytek krwi.
Pozdrawiam, dr n. med. Łukasz Szczygieł, spec. angiologii i chorób wewnętrznych