Skrajne emocje i zażywanie amfetaminy przez partnera

Witam Mam problem z którym nie potrafię sobie poradzić. Mam skrajne emocje,być może dlatego że kieruję się uczuciem. Jestem od dwóch lat w związku wydawało by się szczęśliwym.Oboje pracujemy,mamy gdzie mieszkać pod względem finansowym dajemy sobie radę. Mamy fantatsyczną 9-cio miesieczna coreczkę na ktora bardzo dlugo czekalismy. Moj partner przed zwiazkiem ze mna zazywal amfetamine teraz po prawie dwoch latach znow zaczal. nie wiem co robic nie wiem czy znajde w sobie sile by mu pomoc.

Dzień dobry!

Niestety, nadzieja, że jako partnerka będę w stanie "wyleczyć", uratować partnera z uzależnieniem, jest złudna. Uzależnienie jest złożonym, głębokim problemem, w walce z którym konieczna jest specjalistyczna opieka psychoterapeutyczna, w której specjalizują się m.in. Ośrodki Terapii Uzależnień. Partner powinien podjąć leczenie. Warto, aby również Pani zapewniła sobie wsparcie i opiekę - zarówno rodziny, bliskich, przyjaciół, jak i psychologa.

Pozdrawiam!

Proszę przede wszystkim zadbać o siebie- ma Pani mały skarb dla którego warto walczyć o normalne życie. A jeśli chodzi o partnera? To on będzie teraz musiał pokazać jak dużo jest w stanie poświęcić w walce o Was, o swoją rodzinę. Bo nie ma się co oszukiwać- bez jego chęci i motywacji niestety nie będzie Pani mu w stanie w jakikolwiek sposób pomóc- nieważne jak wielką siłę Pani w sobie odnajdzie. To on przede wszystkim musi ją mieć. Pozdrawiam i życzę powodzenia, Monika