Słabe krwawienie podczas okresu w wieku 42 lat

Mam 42 lata, w tym miesiącu mam bardzo słabe krwawienie miesięczne, do tej pory nigdy nie maiałam tego problemu, co może byc przyczyną??

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Przede wszystkim warto podkreślić, że mniej obfite krwawienie nie musi mieć podłoża patologicznego. Fizjologicznie każda miesiączka może być bowiem inna. Póki co nie ma zatem powodów do niepokoju, choć sugeruję wykluczenie ciąży.