Słabsze widzenie w prawym oku u 19-latka

Witam! Ostatnio zauważyłem dziwną rzecz w moim prawym oku (w którym widzę gorzej), otóż gdy patrzę się w jeden punkt, np. na ścianę z zamkniętym okiem lewym, po chwili zaczynam widzieć czerń która postępuje od miejsca na którym się skupiam. Efekt ten mija od razu gdy chociażby lekko poruszę okiem (czego nie mogę powstrzymać) u okulisty byłem niecały rok temu i nic u mnie nie stwierdził oprócz słabszego widzenia w oku prawym.

Witam. Tak widzi człowiek. Obraz musi być odświeżany bo nie idzie ciągły bodziec do mózgu tylko jak w telewizorze porcjami w Herzach.sta widzi Pan ciemniej bo nie rusza Pan okiem. Jak Pan ruszy lub mrugnie widzi Pan lepiej. To jest norma. Nie rozumiem co Pan ma na mysli pisząc ,ze widzi Pan słabiej OP. Dlaczego? Pozdrawiam