Sperma na papierze toaletowym a ryzyko ciąży u 48-latki

Czy możliwa jest ciąża w sytuacji gdy onanizowałem się czekając na żonę, miałem wilgotną rękę (choć na pewno nie grudki spermy) i poproszony przez nią (zapomniała w łazience papieru) wstałem, zdjąłem tą ręką papier toaletowy z pawlacza, podałem jej a ona się podtarła? Odbyło się to dość szybko. Był 22 dzień cyklu, żona ostatnie cztery cykle miała 24 dniowe, poprzednie dwa miesiące ponad 30 dni i ponad 40 dni. Wchodzi chyba w okres menopauzy (48 lat) i obawiamy się wszystkiego.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W opisanym przypadku nie ma ryzyka ciąży - nie powinni mieć Państwo zatem powodów do niepokoju.