Spóźnia mi się okres. Czy mogę być w ciąży?

Witam. Mam 19 lat i jestem kobietą. Nurtuje mnie pewna rzecz. Od dwóch dni powinnam mieć menstruację, jednak nie ma żadnych oznak krwawienia. 2 tygodnie temu uprawiałam seks z chłopakiem. Zabezpieczyliśmy się (to był 16 dzień cyklu) prezerwatywą, ale pękła podczas stosunku, jednak bardzo szybko partner wyszedł ze mnie. Dodam, że nie miał wytrysku i to było zupełnie na początku aktu miłosnego. Mój cykl jest jak zegarek. Zdarza się, że miesiączka wystąpi 2 lub 3 dni wcześniej z powodu pogody czy też stanu zdrowia, ale nigdy okres mi się nie spóźniał. Proszę o odpowiedź. Marta.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.

W tej sytuacji szansa na ciążę jest bardzo nieduża - nie doszło do ejakulacji w pochwie. Prawdopodobnie jest to więc tylko "chwilowe" zaburzenie cyklu. Dla pewności warto oczywiście wykonać test ciążowy, który po takim czasie powinien dać już niezafałszowany wynik.

Pozdrawiam!