Stosowanie antykoncepcji doustnej i seks z wytryskiem a prawdopodobieństwo zapłodnienia

Witam serdecznie. Od 3 miesięcy zażywam tabletki antykoncepcyjne. Zażywam je regularnie, o stałej porze, nie miałam wymiotów ani biegunki, nie łączyłam ich z innymi lekami i nie pominęłam żadnej tabletki. Czy w takim przypadku, jeśli kochałam się ze swoim chłopakiem i doszło do wytrysku, istnieje jakiekolwiek prawdopodobieństwo ciaży? Pozdrawiam!

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Tak. Wskaźnik dla tabletek wynosi 0,5 (znaczy to, że pół pary na 100 stosujących tą metodę doczeka się potomka w ciągu roku)