Stosuję dietę, ale nie mogę schudnąć

Mam 35 lat, 164 c, wzrostu, ważę 74 kg, praca siedząca. Stosuję sama dietę niskokaloryczną i nie mogę schudnąć. Waga stoi w miejscu. Rok temu ważyłam 63, i tak chciałabym schudnąć. W mojej rodzinie nie ma otyłości. Niepokoi mnie jeszcze jeden szczegół. Od roku czasu mam od pępka w dół pasek włosow. Czy to może być problem z hormonami? Bardzo proszę o odpowiedź i pomoc.
35 LAT ponad rok temu

Witam!

Często niemożność schudnięcia wynika z samej diety - obcinając wciąż kalorie, sprawiamy, że przestraszony organizm zaczyna zużywać ich mniej, a więcej magazynować (obniża się podstawowa przemiana materii).

Jednak brak efektów w odchudzaniu, połączony z dodatkowym owłosieniem może wskazywać na jakieś głębsze problemy w postaci braku równowagi hormonalnej. Proszę zastanowić się, czy towarzyszą temu inne objawy i udać się do endokrynologa lub ginekologa-endokrynologa.

Co jeszcze może wskazywać na problemy hormonalne?
- zwiększone przetłuszczanie się skóry, łojotok, problemy z wypryskami, częstsza potrzeba mycia włosów,
- na odwrót: przesuszona skóra, cienka, widoczne zmiany, zwłaszcza w obrębie nosa i ust,
- rozstępy na skórze, przebarwienia,
- rozdwajanie się włosów, łamliwość, wypadanie,
- nadmierne owłosienie zwłaszcza na rękaw i nogach, pod nosem, pojawienie się włosów na klatce piersiowej, plecach, brzuchu,
- przybieranie masy ciała lub gwałtowne chudnięcie, mimo zwyczajowego sposobu odżywania, brak efektów w odchudzaniu się,
- zmiana proporcji ciała (poszerzanie się barków, nabieranie masy mięśniowej).

Pozdrawiam
Urszula Bieniek