Swędzenie i opuchlizna rąk a reakcja na Vanish

Witam.wczoraj po południu zaczęły mnie swędzieć ręce i puchnąć.dziś są już nieźle spuchnięte,że uwiera mnie pierścionek i nie mogę zgiąć palców-wyglądają okropnie.czy to może być reakcja alergiczna na vanish?bo akurat wczoraj,ale z rana płukałam spodnie z vanisha a na dłoni miałam małą rankę,no i szczypało.dodam że jestem ogólnie osłabiona.bardzo proszę o pomoc,czy konieczna jest wizyta u lekarza?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane objawy mogą być spowodowane reakcją alergiczną. Nie można wykluczyć zakażenia w obrębie rany. Proszę udać się na wizytę do lekarza.