Szczepienie przeciwko żółtaczce a operacja

Witam! czytam w internecie na temat szczepień przypominających p/żółtaczce i mam mętlik w głowie.Co artykuł to inne zalecenia. Mam mieć operacje z ok. dwa lata.Przeszłam cały cykl szczepień ponad 15 lat temu. Czy powinnam sie szczepic dawką przypominającą, czy powinnam wykonać badanie poziomu p/ciał, czy też jak piszą liczni lekarze nic nie robić, bo mam odpornośc na całe życie? Nie mam chorób przewleklych.

Ma pan operacje za 2 lata? Myśle, że może pan się teraz nie przejmować. Na ok miesiąc przed zabiegiem wykonać szczepienie przypominające. Niektórzy zalecają wykonać badanie poziomu p-ciał. Można tez tak zrobić, ale to podnosi koszty. U większości ludzi odpornośc utrzymuje się po szczepieniu całe życie, ale tylko u tych, którzy dobrze odpowiadają na szczepionkę. Są też niestety tacy, którzy są zdrowi a po szczepieniu odporność spada. Nie da się przewidzieć tego na 100% wiec najlepiej się zaszczepić.