Ubytek mięśniówki w bliźnie po cc w 29. tygodniu ciąży

dzień dobry, jestem w 29 tyg. ciąży. W 20 tyg. podczas badań prenatalnych stwierdzono ubytek mięśniówki w bliźnie po cc na odcinku ok 3 cm. Ścianka macicy na tym odcinku była grubości niecałych 2 mm. Czy jest ryzyko, żeby macica rozeszła się w tym miejscu i żeby w macicy powstała dziura? Byłam w szpitalu wziąć sterydy na rozwój płuc i lekarz wypisujący mocno mnie nastraszył, że dziecko może wypaść do brzucha.. A podczas usg nikt chyba nawet na bliznę nie patrzył..

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna jest dalsza obserwacja. Proszę kierować się zaleceniami lekarza prowadzącego i pozostać pod stałą opieką.