Uczucie ciągnięcia pod pachą a chłoniak

Od kilku dni mam uczucie 'ciągnięcia pod pachą' , kiedy się badałam nie wyczułam jakoś specjalnie żebym miała powiększone węzły chłonne, na szyi i w pachwinach również, czy powinam sie niepokoić? Czytałam juz o tym że powiekszone węzły chłonne mogą być objawem chłoniaka.. mam dopiero 19 lat.. Dodam jeszcze że niedawno wyczułam w piersi malutki guzek wielkości głowki szpilki ale pan doktor powiedział że to napewno nic groźnego... Kłuje mnie też czasami z tyłu pleców..jestem przed miesiaczka..

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam,
Pachy powinny zostać zbadane przez lekarza, tylko na tej podstawie mogą zostać zlecone badania dodatkowe, które ew. potwierdzą, lub wykluczą chorobę.