Uderzenia gorąca i nadmierna potliwość podczas stosowania tabletek antykoncepcyjnych

Witam, Mam 29 lat. Od 2 lat mam niedoczynność tarczycy i biorę też tabletki antykoncepcyjne. Od 3 msc dokuczają mi uderzenia gorąca, ciągle się pocę, mimo brania tabletek okres zanika, w tej chwili niewielkie plamienia i skrzepy, włosy mi wypadają, jestem często nerwowa i pogłębiają się objawy łuszczycy, którą miałam zaleczoną. Czy to może być menopauza? A jeśli tak, to jakie badania trzeba zrobić?

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje w pierwszej kolejności oznaczyć poziom tsh. I udać się do endokrynologa.