Upadek 15-miesięcznego dziecka z łóżka

Czy jesli male dziecko 15miesiecy spadlo z lozka o wysokosci 40cm i uderzylo glowka a poznie przez kilka godzin bylo bacznie opserwowane i nic sie nie dzialo, nie pojawil tez sie siniak to czy moglo mu sie cos stac? Czy nie ma powodow do obaw?

Witam!
W tym przypadku ryzyko rozwoju powikłań urazu głowy jest małe, a dziecko nie wymaga pobytu w szpitalu. Należy jednak obserwować je przez 24 godziny od upadku, zwracając uwagę zwłaszcza na odpowiedni wypoczynek, najlepiej z głową uniesioną pod kątem 30-45 stopni, podawanie posiłków w mniejszych porcjach, ale częściej. Dziecko warto obudzić po 4 godzinach snu, żeby sprawdzić stan świadomości (czy reaguje normalnie)
W razie jakichkolwiek niepokojących objawów (odmienne zachowanie, płaczliwość, apatia lub rozdrażnienie, wymioty itp) należy pilnie zgłosić się do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego lub izby przyjęć pediatrycznej.