W jaki sposób mogę naprawdę schudnąć w miesiąc, góra dwa?

Mam problem z wagą. Ważę 75 kg przy 179 cm wzrostu. Trochę schudłam, ale muszę jeszcze. Według Was ważę dużo, prawda? Chcę schudnąć do 64 kg, tak mniej więcej. Czy jeśli będę jadła jeden normalny posiłek, a dwa płatki nestle fitness i ćwiczyła na wf., i w domu brzuszki i rowerek to starczy? :/ Czy jeśli się brzuszki robi na łóżku, nie na podłodze, to jest jakaś różnica?
ponad rok temu

Witam,

Po pierwsze, według mnie nie masz nadwagi. Twoje BMI wynosi 23,4, co oznacza prawidłową masę ciała. Jesteś na górnej granicy, dlatego powinnaś zwrócić uwagę na swój styl życia.

Twój plan odchudzania jest nieprawidłowy. Prawidłowa dieta powinna dostarczać wszystkich niezbędnych składników odżywczych oraz odpowiedniej ilości energii. Niekiedy wystarczy wyeliminować kilka produktów spożywczych oraz przestać popełniać błędy żywieniowe.

Najczęstszym z błędów jest nieregularne spożywanie posiłków. Każdego dnia powinniśmy jeść 4-5 posiłków, co 2-3 godziny. Wydaje się to dużo, jednak badania wykazały, że jedząc 2-3 posiłki dziennie spożywasz znacznie więcej kalorii, a w jednym posiłku możesz nawet dostarczyć 70% dziennej racji pokarmowej. W tym momencie organizm nie jest w stanie poradzić sobie z tak dużą ilością pożywienia i nie przyswaja składników odżywczych, tylko zamienia je w tłuszcz. Warto więc sięgać po pożywienie częściej, ale w mniejszych ilościach.

Posiłki powinny być lekkie i małe objętościowo. Śniadanie powinno być głównym i najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia. Nie powinniśmy najadać się, ale wstawać od stołu z lekkim niedosytem, a posiłki spożywać powoli. Dzięki temu sygnał o sytości szybciej dotrze do mózgu, a Ty zjesz mniej.

Jeśli chodzi o brzuszki, lepiej jest je wykonywać na podłodze lub karimacie, ponieważ ćwicząc na łóżku mamy pewne ułatwienie (odbijamy się od powierzchni). Codziennie powinniśmy ćwiczyć minimum 30-40 minut lub 3 razy w tygodniu po 1-1,5 godziny. Polecam także inne rodzaje aktywności, jak długie spacery, basen czy jazdę na rowerze. Proszę również zajrzeć na stronę www.abccwiczenia.pl, gdzie znajdziesz ćwiczenia do wykonywania w domu.

Pozdrawiam.