Wątroba niepowiększona, jednorodna, z cechami stłuszczenia, w lewym płacie torbiel

Dzień dobry. Po zabiegu brachyterapii (ruten) w listopadzie ub. r. (czerniak naczyniówki OP) mama miała kontrolne USG jamy brzusznej. Z opisu: "wątroba niepowiększona, jednorodna, z cechami stłuszczenia, w lewym płacie torbiel 0,3 cm". Także w nerce jest torbiel korowa 1,7 cm. Brak jest dalszych zaleceń, a lekarz prowadzący mamę wraca z urlopu w kwietniu. Morfologia, CRP, próby wątrobowe w normie. Czy torbiel ma związek z czerniakiem? Jak postępować? We wrześniu na USG torbieli nie było.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna jest odpowiednia kontrola. Proponuje udać się do lekarza rodzinnego, po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.