Wiarygodność testów ciążowych i pojawienie się drugiej kreski po godzinie

Witam, czy jest prawdopodobnieństwo ciąży, gdy po wykonaniu testu ciążowego w czasie proponowanym przez producenta wynik wyszedł negatywny, a po spojrzeniu na test po godzinie widoczna jest słaba druga kreska? Jak to rozumieć. Czy możliwa jest tu ciąża? Czy to zwykła reakcja chemiczna?

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Pojawienie się drugiej kreski po tak długim czasie nie ma znaczenia. Ciąża jest mało prawdopodobna. W razie wątpliwości proszę zgłosić się do lekarza.