Współżyłam ze swoim chłopakiem i bardzo żałuję. Jakie mogą być konsekwencje?

Witam. Mam dziś okropny dzień. Dziś pierwszy raz współżyłam z chłopakiem. Niestety mam tylko 15 lat a on 16 i ja strasznie byłam spięta. Nie było to nic dla mnie przyjemnego, raczej przykrego.

I teraz się boję ewentualnej ciąży. Zabezpieczyliśmy się prezerwatywą i kiedy poczuł, że zbliża się orgazm od razu wyjął penisa. Dopiero na moich oczach zaczęło się spuszczanie. Pilnowałam czy prezerwatywa się nie zsuwa i się nie zsunęła. Pęknąć to też nie pękła. Byłam psychicznie gotowa na ten pierwszy raz ponieważ jestem ze swoim nowym partnerem, ponieważ ufam mu po roku bycia ze sobą i bardzo się kochamy. On też bardzo do tego podszedł poważnie, ale mówi, że nie mogę być w ciąży. Dokładnie czuł że dopiero po wyjęciu się spuścił.

Na forach różne rzeczy piszą, aż zaraz ze stresu kopnę w kalendarz:(. Bardzo proszę o pomoc, bo zaczynam myśleć o samobójstwie;(.Nie chcę mieć wpadki. Ps. Zrobiłam to i żałuję. I przez długi czas tego na pewno nie zrobię. Pomocy, proszę!

Witam!

Napisałaś, że byłaś gotowa psychicznie na stosunek. Jednak z dalszej części listu wynika, że wywołał on w Tobie wielki stres i poczucie winy. Może nie do końca byłaś na to gotowa.

Seks jest bardzo istotną częścią naszego życia, ale decyzję o rozpoczęciu współżycia należy podjąć dopiero, kiedy jest się tego całkowicie pewnym. Sądzę również, że nie do końca zdajesz sobie sprawę, że konsekwencje współżycia to nie tylko ciąża. Obecnie odczuwasz szereg konsekwencji psychicznych.

Powinnaś pójść na wizytę do ginekologa. Tam dowiesz się, kiedy możesz zajść w ciążę, jakie są inne konsekwencje zdrowotne oraz jak się prawidłowo zabezpieczać.

Miłość do chłopaka nie jest równoznaczna z rozpoczęciem z nim  życia seksualnego. Jesteś jeszcze bardzo młodą dziewczyną. Jeśli nie czujesz, że seks teraz przynosi Ci satysfakcję, to poczekaj. Twój organizm i psychika same będą dawać Ci znaki na co i kiedy możesz się zdecydować. Jeśli nie będziesz mogła sobie z tym poradzić, to skorzystaj z pomocy telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży lub skontaktuj się z psychologiem. Pamiętaj także, że nikt nie może mieć wpływu na Twoje decyzje w tej sferze. A na podejmowanie trudnych decyzji związanych ze współżyciem masz czas. Kiedy będziesz gotowa na regularne życie seksualne z partnerem, to Twój organizm sam da Ci o tym znać.

Pozdrawiam