Wynik badania morfologii 50-latka

Witam mam pytanie co do wyniku morfollogii...RDW 15, 1 a zakres referencyjny do 15 oraz limfocyty wynik 4,14 zakres do 4,0 w % 50,5 przy zakresie 50,0 .... Pozostałe wyniki w zakresieDziekuję

Magdalena Mroczek

Witam, podane wartości są jedynie nieznacznie podwyższone. Ilość limfocytów może wzrastać np. przy stanach zapalnych i infekcji. RDW jest parametrem pomocniczym i mówi o różnicy w wielkości poszczególnych krwinek czerwonych. Interpretuje siego tylko wraz z innymi parametrami.

Lek. Tomasz Budlewski

Najprawdopodobniej są to prawidłowe wyniki, są nieznacznie przekroczone. Interpretacja wyników badań zawsze jest wykonywana łącznie z obrazem klinicznym pacjenta dlatego proponuję udać się z wynikami do lekarza POZ.