Wynik badania MR kręgosłupa 45-letniej osoby do analizy

Jestem bardzo przerażona swoimi wynikami rezonasu. opis jest bardzo rozległy. spłycenie lordozy lędźwiowej. półpionowe ustawienie kości krzyżowej Drobne osteofity. tyłozmyk. krążek L5-S1 obniżony z cechami dehydracji oraz z pęknięciem włóknistego od strony kanału kręgowego. W trzonie macicy liczne mięśniaki. przepuklina modeluje worek oponowy oraz przylega do korzeni nn. rdzeniowych L5 w zachyłkach bocznych. To tylko cześć opisu proszę o szybką odpowiedź.

Witam, proszę udać się do lekarza rehabilitacji i ginekologa. Należy rozpocząć rehabilitację i myślę , że mięśniaki mogą uniemożliwić wykonanie niektórych zabiegów fizykalnych, może trzeba je usunąć. Proszę nie panikować i rozpocząć rehabilitację/odpowiednie ćwiczenia to podstawa/
Pozdrawiam