Wynik badania nerek u 54-latki

Nerka pr. 104x61 kora 18mm , kielichy kolbowatego kształtu do 18mm, miedniczka średnicy około 30mm, me uwidoczniono cech moczowodu, obraz może przemawiać za podmiedniczkowym zwężeniem niewielkiego stopnia., unaczynienie nerki w CD dobrze wyrażone. Lewa 100x51 kora 20mm w biegunie dolnym podtorebkowo torbiel prosta 25mm. Obie o gładkich zarysach bez widocznych innych cech patologii. Pęch. mocz. prawidtowy, w j. otrz. me ma cech plynu,

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. O ile nie pojawiają się żadne objawy należy zachować w tym momencie pozycję wyczekujacą.